Etiket arşivi: facebook giriş

FaceBook’a Kaydol , Facebook Giriş

Facebook’a Kaydolmak isteyip zorluk çekenler için yazımızda Facebook kaydolma konusunda , Facebook üye olma ve Facebook Giriş yapma konusunda yardımcı olacağız.

Facebook’a Kaydolmak için öncelikle kendinize ait bir mail adresinizin olması gerekmektedir.

Eğer sizin kendinize ait bir mail hesabınız yok ise öncelikle ücretsiz mail hesabı almanız gerekiyor.

Sizlere önerebileceğimiz ücretsiz mail adresleri Gmail ve Outlook ( hotmail de olabilir ) dur.

Kendinize ait bir mail hesabınız var ise 2. adımdan devam ediniz.

1. Adım: 

1. Yol : Gmail hesabınız yok ise buraya tıklayarak gmail kaydolma sayfasına giriş yapınız.

Daha sonra karşınıza böyle bir ekran gelecek

Ekran Alıntısı FaceBooka Kaydol , Facebook Giriş

 

Bu ekran da adınızı soyadınızı gireceksiniz. Kullanıcı adınızı seçin kısmı sizin mail adresinizin adıdır. örneğin adınız furkan ise furkanturkiye@gmail.com gibi ücretsiz bir gmail hesabı almak için boşluğa furkanturkiye yazmalısınız. alt kısımda ise doğum tarihiniz,  cinsiyetiniz, telefon numaranız kısımlarını doldurduktan sonra en alt kısımda hard doğrulama çıkacak. oradaki harfleri boşluğa yazarak Sonraki adım diyeceksiniz ve kendinize ait bir gmail hesabınız olacak.

2.yol: Hotmail veya Outlook kayıt olma, üye olma konusunda bu siteden yardım olabilirsiniz

2. Adım: Artık kendinize ait bir mail hesabınız yoksa bile açmış oldunuz. mail hesabı açtıkdan sonra facebook kaydol işlemine başlayabilirsiniz.

Öncelikle Buraya giriyorsunuz

.facebookkaydol 230x300 FaceBooka Kaydol , Facebook Giriş

 

Karşımıza çıkan ekran Facebook’a kaydol ekranıdır. Adımızı Soy adımızı yazıyoruz. Mail adresi kısmına mevcut mail adresimizi yada az önce göstermiş olduğumuz şekilde aldığınız mail adresini yazıyorsunuz. Mail Adresimizi E-Posta yazan kısımlara 2kere giriyoruz ve ardından Facebook şifremizin ne olmasını istiyorsak onu giriyoruz. Doğum tarihini, Cinsiyetimizi Seçtikden sonra Kaydol yazan yeşil kısma tıklıyoruz.

Bu şekilde facebook a kaydolma işlemi başlamış oluyor. daha sonra yapmanız gereken karşınıza gelen adımları doldurmak veya geç demek. ancak unutulmaması gereken en önemli husus kaydolduktan sonra mail adresimize girmeyi unutmamamız.

Facebook kaydol sayfasını bitirdikten Facebook giriş yaptıkdan sonra, üye olurken kullandığımız mail adresimize giriyoruz. karşımıza facebookdan gelen bir mail çıkması gerekiyor . bu maile girip facebook onay linkine tıkladığımızda artık facebook a kaydol işlemi bitmiş oluyor ve Facebook Giriş kısmından hesabınıza sürekli girebileceksiniz.

Facebook Giriş sayfasına buraya tıklayarak girebilirsiniz.

Facebook a kaydol yazımızda anlamadığınız ve yapamadığınız kısımları yorum yazarak bizlere ve diğer arkadaşlara sorabilirsiniz.